Ostatnie wpisy

Jak zarabiać na koszeniu trawników?

Wielu właścicieli ogrodów i domków jednorodzinnych szczerze przyznaje, że nie lubi kosić trawników. Zadanie to zajmuje sporo czasu i wymaga energii. Jeżeli do dyspozycji jest nowoczesna kosiarka spalinowa, wówczas można cieszyć się pięknym trawnikiem bez większego trudu. Nie zawsze opłaca się jednak dokonać takiego zakupu, jeśli ogród jest niewielki. Coraz częściej można spotkać ogłoszenia dotyczące koszenia trawników na zlecenie. Z pewnością warto zdecydować się na koszenie trawników za pieniądze, ponieważ koszty są naprawdę niewielkie, a efekt zawsze udany.

Kto zajmuje się koszeniem trawników?

Najczęściej koszenie trawników na prywatnych posesjach, przed urzędami i w miastach oferują profesjonalne firmy jak np. Garden Rangers zajmujące się szeroko pojętym ogrodnictwem. Posiadają niezbędny sprzęt, w tym szeroki wybór profesjonalnych kosiarek, znacznie ułatwiających sprawę. W praktyce takie usługi może zaoferować każdy, kto chce sobie dorobić i ma sporo wolnego czasu. W okresie wakacyjnym często spotyka się nastolatki, które dorabiają do kieszonkowego, kosząc trawniki swoich sąsiadów.

Czy potrzebna jest kosiarka, aby kosić trawniki na zlecenie?

Wiele zależy w tej sytuacji od klienta. Niektórzy posiadają swoje własne kosiarki i chętnie je udostępniają. Wówczas trzeba jednak zdecydować się na nieco niższą stawkę. Najczęściej osoby, które oferują koszenie trawników posiadają jednak swój własny sprzęt, z którego korzystają. Koszt zakupu kosiarki szybko się zwraca, ponieważ w sezonie letnim trawniki kosi się minimum raz na dwa tygodnie, aby prezentowały się pięknie.