Czy istnieją soczewki kontaktowe dla presbiopów?

Wiele osób w średnim wieku trafia do gabinetów okulistycznych, kiedy pojawiają się u nich problemy z czytaniem. Presbiopia to bardzo powszechna wada wzroku, pojawiająca się u większości osób. Zwykle pojawia się około czterdziestego roku życia i jest jednym z objawów starzenia się organizmu. Pacjenci skarżą się na to, że rzeczy znajdujące się w niedalekiej odległości od ich oczu zaczynają się robić niewyraźne i zamazane.

Soczewki kontaktowe – ratunek dla osób aktywnych

Presbiopia w szczególności przeraża osoby, które do tej pory nie miały nigdy trudności z widzeniem. Obawiają się one, że konieczne będzie stosowanie okularów korekcyjnych, a nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. W szczególności osoby aktywne nie lubią zakładać okularów, ponieważ te je ograniczają. Na szczęście, na rynku dostępne są dziś wysokiej jakości soczewki kontaktowe, które doskonale niwelują tę wadę.

Jakie soczewki najlepiej wybrać?

Kiedy decydujemy się na wybór soczewek, warto zasięgnąć opinii lekarza, ponieważ tylko on jest w stanie wskazać prawidłową moc. Najlepiej wybierać soczewki z górnej półki, które są mocniej uwodnione. Korzystnie wpływa to na komfort oka i jego nawilżenie. Najpopularniejszym produktem są soczewki hydrożelowo-silikonowe, które znajdują się w ofercie wielu czołowych producentów soczewek kontaktowych.