Kiedy wada wzroku jest przeszkodą

W naszym społeczeństwie bardzo często stwierdza się różnego rodzaju wady wzroku. Niestety, coraz częściej wady te występują u dzieci i osób młodych. Wynikać mogą z predyspozycji genetycznych lub niewłaściwej dbałości o oczy i ich przemęczenia. Wystarczy kilka godzin dziennie przed komputerem lub telewizorem, aby po jakimś czasie nabawić się krótkowzroczności. Osoby, które cierpią na tego typu wady często narzekają na konieczność stosowania okularów korekcyjnych

Soczewki Avaira – idealny substytut okularów

Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy technologie dają nam wiele możliwości. Doskonałą alternatywą dla okularów są soczewki kontaktowe (www.coopervision.pl). Na oku są niewidoczne i dla większości osób całkowicie niewyczuwalne. Można je założyć na cały dzień lub stosować przez kilka godzin – w zależności od potrzeby. Mocno uwodnione soczewki, jak te Avaira to produkt idealny dla osób wymagających. Oko nie wysusza się nawet po ich długim stosowaniu i cały czas może oddychać.

Jakie soczewki warto wybrać?

lekarze okuliści wskazują, że nie należy stosować soczewek kontaktowych bez przerwy. Konieczna jest ich wymiana, jak również odpoczynek samego oka. Idealną propozycją są soczewki jednodniowe, które można zdjąć po kilku godzinach, a zakładając następnym razem, trzeba otworzyć opakowanie kolejnych.